Szukaj na tym blogu

piątek, 12 lutego 2016

"Bojaźń Pańska prowadzi do życia"

„I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni. I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej”  (Iz 11:1-3 BT).

Bojaźnią Pańską - zła nienawidzić” (Prz 8:13 BT).

„Mądrość woła na ulicach, na placach głos swój podnosi; nawołuje na drogach zgiełkliwych, w bramach miejskich przemawia: «Dokądże głupcy mają kochać głupotę, szydercy miłować szyderstwo, a nierozumni pogardzać nauką? Powróćcie do moich upomnień, udzielę wam ducha mojego, nauczę was moich zaleceń. Ponieważ prosiłam, lecz wyście nie dbali, rękę podałam, a nikt nie zważał, gardziliście każdą mą radą, nie chcieliście moich upomnień: więc i ja waszą klęskę wyszydzę, zadrwię sobie z waszej bojaźni, gdy bojaźń nadciągnie jak burza, a wasza zagłada jak wicher, gdy spotka was ucisk i boleść. Wtedy będą mnie prosić - lecz ja nie odpowiem, i szukać - lecz mnie nie znajdą, gdyż wiedzy nienawidzili, gardzili bojaźnią Pańską” (Prz 1:20-29 BT).

„Owocem pokory jest bojaźń Pańska” (Prz 22:4 BT)

„Niech twoje serce nie zazdrości grzesznikom, lecz zabiega tylko o bojaźń Pańską: gdyż przyszłe życie istnieje, nie zawiedzie cię twoja nadzieja”(Prz 23:17-18 BT).


Bojaźń Pańska prowadzi do życia” (Prz 19:23 BT).

2 komentarze:

 1. Ostatnie zdanie w całości brzmi: "Bojaźń Pańska prowadzi do życia: klęska nawiedzi tego, kto lubi spać długo". (Prz 19:23 BT)

  Czyżby wylegiwanie się w łóżku było tak niebezpieczne? Jako odpowiedź przychodzi mi na myśl historia Dawida i jego grzech z Batszebą. Zaczęło się od tak: "Pewnego wieczora Dawid, podniósłszy się z posłania..." (2 Sa 11:2 BT)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z czego wcale nie wynika że Dawid lubił długo spać...

   Usuń